Drzwi w pasywnym domu

Stawianie domów pasywnych powoli staje się standardem w budownictwie – zminimalizowane zużycie energii pozwala na ograniczenie kosztów eksploatacji budynku, co jest szczególnie ważne dla właścicieli.

Energooszczędna stolarka otworowa

drzwiPoprawa parametrów izolacyjnych dotyczy między innymi drzwi i okien. Stolarka otworowa musi charakteryzować się szczególną szczelnością, aby skutecznie ograniczyć wychładzanie się pomieszczeń. Drzwi i okna powinny odznaczać się jednak nie tylko konkretnymi właściwościami technicznymi, ale także estetycznym wyglądem – o to dbają doświadczeni producenci, którzy od razu odpowiedzieli na trend poszukiwania energooszczędnych rozwiązań. Choć, czy chęć oszczędzania można nazwać trendem? Niezależnie od pobudek, związanych z sytuacją ekonomiczną, czasami może polityczną, ekologiczne trendy stają się podstawą współczesnego życia, a dla producentów drzwi – wręcz wymogiem. Drzwi z Białegostoku odznaczają się współczynnikiem ciepła, który spełnia wymagania energooszczędności, dlatego mogą być z powodzeniem wykorzystywane w budownictwie pasywnym. Producenci prześcigają się w wykorzystywaniu jak najlepszych rozwiązań – wymienić można tu między innymi zastosowanie materiału izolacyjnego o wysokich parametrach do budowy progu. W konstrukcji takich ciepłych progów najczęściej wykorzystuje się profile ze stali nierdzewnej, które pozwalają na podniesienie ich żywotności.

drzwi zewnętrznePonadto w tak wykonanych progach nie występują mostki termiczne – co ma znaczenie dla izolacji termicznej budynku. Nie tylko progi, ale również same drzwi wykonywane są z materiałów izolacyjnych, przy tym na całym obwodzie drzwi wykonuje się dodatkowe uszczelnienie, a, jeżeli w danym modelu występują przeszklenia, i one są wykonane z termoizolacyjnego szkła. W ofertach producentów znajdują się na przykład drzwi, których konstrukcja płytowa opiera się na klejonce dębowej – takie drzwi odznaczają się naprawdę dużą wytrzymałością, gdyż klejonka najczęściej zostaje wzmocniona za pomocą ceowników stalowych, i sprawdzają się jako drzwi zewnętrzne – są całkowicie odporne na negatywne działanie czynników atmosferycznych oraz na powstawanie mostków termicznych. Wybierając drzwi zewnętrzne, warto kierować się jednak też systemem antywłamaniowym – najczęściej są to zamki wielobolcowe oraz przeszklenia antywłamaniowe.

Wiele drzwi odznacza się naprawdę dobrymi parametrami technicznymi, bardzo często więc w wyborze konkretnego modelu stolarki największe znaczenie ma jej wygląd zewnętrzny – i tutaj producenci stają naprzeciw oczekiwaniom klientów i w ofertach znajdują się drzwi w przeróżnym wzornictwie.

Podmiejski plac zabaw<< >>Czy projektant wnętrz może spełnić wszystkie oczekiwania klienta?

O Autorze : Sandra Kaczorowska